Příklad refinancování úvěru ze stavebního spoření

Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Paní Jana měla úvěr od stavební spořitelny. S manželem koupili ze svých úspor pozemek a z úvěru od stavební spořitelny pak financovali výstavbu vysněného rodinného domku. Původní výše dluhu se jim ale lety splácení nesnížila, úrok platili stále z celé půjčené částky 2.350.000 Kč a k tomu ještě dospořování, což celkem vycházelo na měsíční splátku 14.883 Kč. Oba měli slušný příjem, takže je ani tak netížila výše splátky jako spíš skutečnost, že úroková sazba 5,2% p.a. se jim zdála v dnešní době vysoká. Navíc jen placení úroků dělalo částku 10.183 Kč měsíčně, a to až do tzv. přiděleného úvěru beztoho, aby se snižoval dluh.

Rozhodli se tedy refinancovat. Obrátili se na HYPOBROKERa, který jim vypracoval porovnání jednotlivých bank.Paní Janě se nejvíce líbila nabídka banky A, splátka byla i o něco nižší – 13.375 Kč měsíčně, ale hlavně se zkrátilo splácení a úroková sazba byla příjemných 3,24% p.a.Vypracováníúvěrových smluv je nic nestálo, odhad nemovitosti banka uznala původní, jen s dodáním aktuálních fotografií. Vše bylo vyřízeno do 14 dnů.


Refinancování hypotéky bezplatně

Všichni naši spolupracovníci jsou členy Asociace hypotečních makléřů. Jejich služby včetně refinancování hypotéky jsou zcela bezplatné.
Najdete nás po celé České republice!

Jste zde: Domovská stránka Příklad refinancování úvěru ze st. spoření

/script>